Metalon - kompletná realizácia striech

Falcovaná krytina falcon

NOVINKA!

Vyrobíme krytinu Falcon u nás na mieru pre vás.

Krytina Falcon je falcovaná strešná krytina vhodná pre strechy s 3° sklonom. Ideálnym podkladom je celoplošné drevené debnenie. K podkladu sa pásy krytiny pripevňujú pevnými a posuvnými príponkami, ktoré nie sú viditeľné (tzv. skryté kotvenie). Jednotlivé pásy krytiny sa spájajú niekoľkými typmi spojov pre priečne i pozdĺžne napojenie.

Najvhodnejším materiálom na výrobu falcovanej krytiny je plech hliníkový Al, titánzinkový TiZn, medený Cu, ale aj pozinkovaný prírodný plech PZ alebo plech s povrchovou úpravou polyester LPL. Výroba spočíva v súvislých pásoch o šírke Al-600 mm, Cu-500 mm a 670 mm, TiZn-670 mm, PZ-500 mm a 625 mm, LPL-625 mm kladených od odkvapu k hrebeňu, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcom). Takéto spojenie zabezpečuje nepriepustnosť spoja, a to aj v prípade snehovej pokrývky.

Výhody krytiny FALCON

  • Nízka hmotnosť
  • Rýchla a jednoduchá montáž
  • Bezúdržbovosť
  • Vysoká odolnosť
  • Záruka až 50 rokov
  • Atraktívna a štýlová

Krytina FALCON je strešná krytina, ktorá sa falcuje. Formovanie a falcovanie sa uskutočňuje pomocou nemeckej profi techniky SCHLEBACH. Prevedenie pásov môže byť hladké alebo s prelisom (viď obrázok).

profil pásov Falcon
profil pásov Falcon
Falcon / Falcon Plus

Je možné použiť pásy rôznej dĺžky, nakoľko formovanie prebieha priamo na stavbe. Šírka pásov je od 180 do 800 mm. Tento systém umožňuje realizáciu zložitých architektonických návrhov, aj oblúkových, a je možné ho použiť aj pre veľmi malé sklony. Vhodný je ako pre rodinné domy, tak aj pre veľké objekty rôzneho zamerania – športové haly, výrobné haly a pod.

Výroba krytiny

Na výrobu krytiny sa môže použiť rôzny materiál, ako napríklad pozinkovaný plech, medený plech, hliníkový plech PREFALZ, titanzinkový VM ZINC plech alebo v poslednej dobe najpoužívanejší materiál: lako-plastovaný plech, ktorý je na výber v 20 farebných odtieňoch.

SCHLEBACH mini prof
SCHLEBACH mini prof

Systém Schlebach nahrádza starý spôsob falcovania plechových krytín, kedy sa ručne “stavali” pol drážky a pomocou klampiarskeho náradia sa jednotlivé pol drážky dvojito uzatvárali. V rámci systému Schlebach sa krytina najprv naprofiluje malým a veľkým falcom, ktoré do seba zapadajú. Na tento falc sa lepí kaučukové tesnenie a pred falcovaním sa kotví pevnými a posuvnými príponkami k drevenému záklopu, resp. na strešnú konštrukciu. Pomer pevných a posuvných príponiek je závislý na dĺžke pásu a rozťažnosti materiálu. Na záver sa krytina uzatvára špeciálnymi kliešťami (tzv. uzatvárače malého a veľkého falcu), prípadne strojovým falcovaním, v zimnom období s predohrevom pol drážky. Vďaka predohrevu možno v chladnom počasí falcovať napr. titán-zinok, ktorý môže pri nízkych teplotách (cca pod 5 º C) praskať.