Metalon - kompletná realizácia striech

Strechy

Plechová strešná krytina

Plechová strešná krytina patrí medzi najčastejšie používané strešné krytiny na rodinných domoch, ale aj verejných budovách. Vďaka plneautomatickému výrobnému procesu môžeme krytinu strihať na požadovanú dĺžku, čo umožňuje realizovať netypické objednávky a maximálne tak znížiť množstvo odpadu. Veľkou výhodou plechovej strešnej krytiny je jej hmotnosť. 1m² takejto krytiny váži približne 4,5 kg. Vďaka tomu táto krytina nezaťažuje nadmerne krov a nenarúša ani stabilitu celej stavby.


NOVINKA

Falcon – Falcovaná strešná krytina

Krytina Falcon je falcovaná strešná krytina vhodná pre strechy s 3° sklonom. Ideálnym podkladom je celoplošné drevené debnenie. K podkladu sa pásy krytiny pripevňujú pevnými a posuvnými príponkami, ktoré nie sú viditeľné (tzv. skryté kotvenie). Jednotlivé pásy krytiny sa spájajú niekoľkými typmi spojov pre priečne i pozdĺžne napojenie. Dozvedieť sa viac

Likvidácia azbestu

Máte na svojej streche azbest, a preto rozmýšľate nad novou? Zlikvidujeme vašu starú azbestovú strechu a nahradíme novou, vami zvolenou strešnou krytinou. Vaša strecha bude hotová skôr a za nižšie náklady. Dozvedieť sa viac.

Trapézová krytina

Trapézová krytina je výnimočná svojou jednoduchosťou a výrazným vzhľadom. Vďaka nej je možné realizovať rôzne konštrukcie, v ktorých sa často ruší klasické rozdelenie na strechu a fasádu. Veľký výber hrúbky plechu od 0,5 mm do 1,25 mm, možnosť strihať krytinu na mieru a široká paleta farieb poskytujú v podstate neobmedzené možnosti využitia trapézovej krytiny. Veľkou výhodou trapézovej krytiny je jej nosnosť a pevnosť, ktorú určuje výška profilu. Na malé a stredné budovy sú vhodné tieto profily: T-8, T-14 plus, T-18, T-18 plus, T-20 plus, T-35, T-35 plus, T-50, T-55, T-60. Profily T-90 sa najčastejšie používajú pri stavbe výrobných hál.

Betónová strešná krytina

Betónová strešná krytina sa na strechách využíva už od 19.storočia. Vyznačuje sa mimoriadnou pevnosťou, stálosťou tvaru a odolnosťou aj v najnáročnejších podmienkach. Vďaka dodatočným povrchovým úpravám dosahuje jej životnosť aj 100 rokov. Aj preto je betónová škridla stále obľúbenou voľbou pri výbere strešnej krytiny.

Keramická strešná krytina

Odlíšte sa od susedov kvalitnou pálenou krytinou. Mimoriadna pevnosť, odolnosť voči znečisteniu a vplyvom počasia, elegantný vzhľad a priaznivá cena robia z tejto škridly tú správnu voľbu. Či už si vyberiete lesklý povrch glazúry, alebo decentnú matnú engobu, vaša strecha bude žiariť.

Klampiarske výrobky

Lemovky sú neodmysliteľnou súčasťou každej správne pokrytej strechy. Chránia priestor pod strechou pred zatekaním a súčasne plnia estetickú funkciu. Vďaka 3 metrovej ohýbačke ktorú máme k dispozícii vám vieme vyrobiť lemovanie podľa vašich požiadaviek na mieru.

Odkvapové systémy

V ponuke máme jeden z najširších sortimentov odkvapových systémov v Slovenskej republike. Základným účelom systému pre zber dažďovej vody (systém odvodnenia strechy) je riadený odvod atmosférických zrážok (dážď alebo sneh) z hornej časti strešnej plochy smerom do pôdy alebo kanalizácie. Moderný systém žľabov a potrubí udržiava budovu atraktívnou a chráni fasádu, základy a suterén. Je vhodný pre nové, ale aj zrekonštruované budovy, bez ohľadu na typ strešnej krytiny. Je ideálny pre rodinné domy, ale aj pre bytové a priemyselné objekty. Systém nevyžaduje spájkovanie, čo výrazne zjednodušuje inštaláciu.

Strešné okná

Najvyššia kvalita spracovania, presnosť a precíznosť zhotovenia, ako aj jedinečné riešenie umožňujú výber odpovedajúceho strešného okna FAKRO do každého druhu miestnosti. Tak, aby to vyhovovalo požiadavkám zákazníkov. Okná vyrábané z najlepších surovín pri použití najnovších technológii garantujú trvanlivosť, bezpečnosť, funkčnosť a dobré tepelnoizolačné parametre.
Strešné okná sa stali neoddeliteľnou súčasťou novovznikajúcich stavieb. Otvárajú nové možnosti v súčasnej architektúre a zariadení interiéru. Používaním strešných okien pri adaptácii neúžitkových podkroví môžeme podkrovie ľahko zmeniť na funkčný a vkusne štylizovaný interiér. Pre názorné ukázanie možných riešení interiéru sú vytvorené počítačové vizualizácie, ktoré môžu pomôcť pri predstavách zákazníkov a architektov o celkovom smerovaní ich bytovej architektúry.

Pozrite si našu prácu

Realizácia strešnej krytiny
Realizácia strešnej krytiny
Realizácia strešnej krytiny